Toyota logo

Mirai

Tālāk par nulles emisijām.

Sākot no

73 600 €

Nobraucamais attālums

650 km*

CO₂

0 g/km*

APSKATI Mirai

Pāri šķēršļiem pretī labākai pasaulei

Ūdeņraža paaudzes priekšgalā ar ūdeņradi darbināmais Toyota Mirai apvieno vadošās tehnoloģiju inovācijas ar nevainojamu stilu un dinamisku piedziņu, emitējot tikai ūdeni.

Pārsteidzošs dizains, izcils sniegums

Jaunajam Mirai, kas veidots uz pilnīgi jaunas platformas ar garāku garenbāzi, ir platāka un zemāka virsbūve. Tas sniedz zemāku smaguma sajūtu un nodrošina maksimālu stabilitāti. Garāka aizmugurējā pārkare papildina aerodinamisko koptēlu.

650 km tīra prieka

Mirai apvieno izcili klusu braukšanu ar nepārspējamu komfortu. Revolucionārā ūdeņraža degvielas šūnu tehnoloģija nerada emisijas un ļauj nobraukt 650 km ar vienu uzpildi.

Uzlabots līdz pašam kodolam

Auto uzpilde ir vienkārša. Mirai uzpildīšana aizņem līdz piecām minūtēm. Tas ir līdzīgi kā parasta auto uzpilde. Sūknis paveic visu darbu. Vienkārši pievieno uzgali un nospied rokturi, nostiprinot to vietā. Mirai dators nosūta informāciju sūknim, droši un ātri piepildot tvertni.

Tīrāks gaiss, lai kur tu dotos

Pirmā Toyota radītā gaisa attīrīšanas sistēma likvidē kaitīgos piesārņotājus, piemēram, sēra dioksīdu un slāpekļa oksīdu. Katru gadu pieaugušais cilvēks izelpo un ieelpo aptuveni 4 730 400 litrus gaisa. Ik pēc 10 000 kilometru Mirai attīra tikpat lielu daudzumu gaisa.

Kā tas darbojas?

Pirmoreiz Toyota modelī — gaisa attīrīšanas sistēmā gaiss, kas tiek ievadīts degvielas šūnā, plūst caur aktīvās ogles filtru, kas uztver sīkas putekļu daļiņas un kaitīgus piesārņotājus, piemēram, sēra dioksīdu un slāpekļa oksīdu. Tādējādi gaiss, kas izplūst no Mirai, ir tīrāks nekā pirms ieplūšanas sistēmā.

Biežāk uzdotie jautājumi par ūdeņradi

Ūdeņradi var uzpildīt tieši tāpat kā degvielu — to var izdarīt uzpildes stacijā mazāk nekā 5 minūšu laikā.

Tagad savu elektrisko ūdeņraža Mirai tu vari uzpildīt arī Rīgā. Taču darbs neapstājas, un šobrīd tiek plānots uzbūvēt vēl vairāk šādu staciju. Apskati Eiropas ūdeņraža uzpildes staciju karti šeit.

Mūsdienās ūdeņradis, kas tiek uzskatīts par rūpniecības preci, ir viegli iegūstams no dažādiem dabīgiem avotiem.

Kopš 2007. gada degvielas šūnu cenas jau ir samazinājušās uz pusi. Pieaugot to izstrādei, drīz degvielas šūnas būs visur.

Ūdeņraža tvertnes ir izgatavotas no oglekļa šķiedras un tiek rūpīgi pārbaudītas. Tās ir tikpat drošas kā citu degvielas veidu, piemēram, dīzeļdegvielas un dabasgāzes tvertnes.

Ūdeņradis jau daudzus gadus tiek izmantots rūpniecībā kā degvielas avots autobusiem, autoiekrāvējiem, laivām un pat raķetēm.