Toyota logo

Sīkdatņu politika

SIA LALUNA informē, ka interneta vietnes www.laluna.lv darbības nodrošināšanai, Lietotāju pieredzes uzlabošanai, kā arī Lietotāju statistikas iegūšanai interneta vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.

 

1. Sīkdatņu politikā lietotie apzīmējumi:
1.1. Lietotājs –Interneta vietnes lietotājs vai apmeklētājs;
1.2. LALUNA – SIA LALUNA, Reģ. Nr.  40203128307, Juridiskā adrese:  Gunāra Astras iela 13, Rīga, LV-1082.
 
2. Kas ir sīkdatnes?
2.1. Neliela izmēra faili, kas tiek noglabāti Lietotāja ierīcēs. Brīdī, kad Lietotājs izmanto LALUNA interneta vietni, mūsu sistēma nolasa šīs sīkdatnes un attiecīgi pielāgo iestatījumus. Tādējādi sīkdatnes ir kā atslēga, ar kuru Jūsu pārlūks pieprasa pielāgotu informāciju. Sīkdatnes izmanto arī citām funkcijām, piemēram, statistikas iegūšanai.
 
3. Kādas ir sīkdatņu kategorijas?
3.1. Mājaslapā var tikt izmantotas šādas sīkdatnes:
3.1.1. Obligātās sīkdatnes – nodrošina pielāgotu interneta vietnes darbību Lietotāja veiktajām izvēlēm, piemēram, sīkdatņu politikas apstiprinājuma saglabāšanu. Sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs spētu izmantot interneta vietnes funkcijas pilnvērtīgi, kā arī pārvietoties pa vietni. Bez šīm sīkdatnēm nav iespējams lietotājam nodrošināt vietnes piedāvātos pakalpojumus, tās ir būtiskas vietnes nodrošināšanai.
3.1.2. Funkcionalitātes sīkdatnes -Sīkdatnes, kuras nodrošina personalizētu un labāku lietotāja pieredzi – tās ievāc informāciju par lietotāja paradumiem mājaslapā (biežāk apmeklētās lapas, atceras valodas izvēli vai log-in datus), kā arī nodrošina spēju skatīties video vai veikt dažādas darbības vietnē. Sīkdatnes var tikt anonimizētas un neglabā informāciju par citu vietņu apmeklējumu.
3.1.3. Darbības uzlabošanas un analītikas sīkdatnes – Sīkdatnes neievāc personas datus, informācija ir anonīma. Atceras lietotāja mājaslapas izmantošanas paradumus, kā, piemēram, biežāk apmeklētākās lapas un uzlabo vietnes darbību, kā arī tiek veikta izmantošanas un citu darbību analītika. Dati ir anonīmi.
3.1.4. Mārketinga sīkdatnes – Sīkdatnes izmantotas, lai piedāvātu Lietotāja paradumiem un interesēm atbilstošas reklāmas. Šīs sīkdatnes tiek lietotas arī tam, lai noteiktu, cik bieži reklāma tiek parādīta Lietotājam, kā arī iegūtie dati tiek izmantoti reklāmas kampaņas efektivitātes mērīšanai.
3.1.5. Trešo pušu sīkdatnes – Jebkuras trešo personu sīkdatnes, Piemēram, Google Analytics u.c. pakalpojumu izmantošanas reazultātā radušās sīkdatnes, kuras nepieciešamas, lai trešā persona spētu sniegt pilnvērtīgu pakalpojumu mājaslapas turētājam
 
4. Sīkdatņu apakškategorijas un darbības laiks
4.1. Katrai sīkdatnei ir piešķirts darbības laiks, cik ilgi tā glabā iegūtos personas datus un tos apstrādā. Sīkdatnei var arī nebūt piešķirts konkrēts darbības laiks, šādas sīkdatņu kategorijas var tikt iedalītas vēl divās apakškategorijās – sesijas un pastāvīgajās sīkdatnēs, kuras raksturo sīkdatnes darbības raksturu un laiku:
4.1.1. Sesijas sīkdatnes –  tiek izvietotas uz vietnes apmeklējuma laiku un iegūtā informācija netiek glabāta ilgāk kā vietnes apmeklējuma sesija.
4.1.2. Pastāvīgās sīkdatnes – informācija tiek izvietota un saglabāta uz lietotāja datora arī pēc vietnes apmeklējuma beigām. Informācijas glabāšanas termiņš katrai sīkdatnei var atšķirties.

5. Kāda veida sīkdatnes izmanto LALUNA tīmekļa vietnē www.laluna.lv?

 

Sīkdatnes nosaukums

Pārvaldnieks

Sīkdatņu kategorija

Mērķi

Tips

Darbības laiks

cookieyes-consent

laluna.lv 

Obligātās sīkdatnes

Izmanto, lai noteiktu vai Lietotājs ir piekritis sīkdatņu izmantošanai vietnē.

HTTP

1 gads

elementor

laluna.lv 

Obligātās sīkdatnes

Sīkdatne tiek izvietota saistībā ar WordPress motīva izmantošanu vietnes izstrādes procesā. Šī sīkdatne ļauj vietnes īpašniekam veikt izmaiņas vietnē.

HTML

Pastāvīga

test_cookie

doubleclick.net

Obligātās sīkdatnes

Izmanto, lai pārbaudītu vai Lietotāja ierīce atbalsta sīkatņu izmantošanu.

HTTP

1 diena

wc_cart_hash_#

laluna.lv 

Obligātās sīkdatnes

HTML

Pastāvīga

wc_fragments_#

laluna.lv 

Obligātās sīkdatnes

HTML

Sesijas

_ga 

laluna.lv 

Analītikas sīkdatnes

Reģistrē unikālu lietotāja ID, kas tiek izmantots statistikas izveidei par vietnes apmekētāju lietošanas paradumiem.

HTTP

1 diena

_ga_#

laluna.lv 

Analītikas sīkdatnes

Izvieto Google Analytics, lai ievāktu datus par to, cik reizes Lietotājs ir apmeklējis konkrēto vietni, kā arī datumu, kad vietne ir pirmo reizi apmeklēta un datumu, kad vietne tikusi pēdējo reizi apmeklēta.

HTTP

2 gadi

_gat

laluna.lv 

Analītikas sīkdatnes

Google Analytics šīs sikdatnes izmanto, lai kontrolētu pieprasījumu plūsmu.

HTTP

1 diena

_gid

laluna.lv 

Analītikas sīkdatnes

Reģistrē unikālu lietotāja ID, kas tiek izmantots statistikas izveidei par vietnes apmekētāju lietošanas paradumiem.

HTTP

1 diena

collect

google-analytics.com

Analītikas sīkdatnes

Izmanto, lai nosūtītu datus Google Analytics par Lietotāja izmantoto ierīci un izmantošanas paradumiem. Izseko Lietotāja paradumus tā ierīcēs un dažādos mārketinga kanālos.

Pixel

Sesijas

_fbp

laluna.lv 

Mārketinga sīkdatnes

Izvieto Facebook.com, lai izvietotu lietotājam atbilstošas trešo pušu reklāmas.

HTTP

3 mēneši

_gcl_au

laluna.lv 

Mārketinga sīkdatnes

Izvieto Google AdSense, lai novērtētu izvietoto reklāmu efektivitāti vietnē.

HTTP

3 mēneši

ads/ga-audiences

google.ie

Mārketinga sīkdatnes

Izmanto, lai noteiktu vai Lietotājam ir nodoms pamest vietni, izsekojot Lietotāja vietnes lietošanas paradumus. Šie dati ļauj vietnei uzrādīt dažādus pop-up lodziņus, lai noturētu Lietotāju vietnē vai pārvērstu to par pircēju.

Pixel

Sesijas

IDE

doubleclick.net

Mārketinga sīkdatnes

Izmanto Google DoubleClick, lai reģistrētu un sagatavotu atskaiti par Lietotāja vietnes lietošanas paradumiem pēc reklāmas apskatīšanas, lai novērtētu reklāmas efektivitāti un rādītu pēc iespējas precīzākas reklāmas atbilstoši Lietotāja vēlmēm un interesēm.

HTTP

1 gads

pagead/1p-user-list/#/

google.com

Mārketinga sīkdatnes

Pixel

Sesijas

pagead/1p-user-list/#/

google.ie

Mārketinga sīkdatnes

Pixel

Sesijas

6. Trešo pušu pakalpojumu sniedzēju izvietotās sīkdatnes
6.1. Google Analytics
Lai LALUNA labāk izprastu vietnes apmeklētāju darbības, LALUNA izmanto Google Analytics tīmekļa analīzes platformas pakalpojumus – Lietotāju ierīcē tiek noglabāta Google Analytics sīkdatne, kas, apvienojumā ar LALUNA vietnē iestrādāto kodu, ievāc informāciju par Lietotāju apmeklējumu un nosūta to uz Google serveriem. Secīgi, LALUNA piekļūst šai statistikai, analizē to, un attiecīgi pielāgo vietni Lietotāju vajadzībām. Ievāktā informācija tiek anonimizēta pirms Google to uzglabā savos serveros. Google Analytics ievāktā informācija:
6.1.1. Pārlūkprogrammas veids un versija;
6.1.2. Ierīces operētājsistēmas veids;
6.1.3. Iepriekš apmeklētās vietnes URL;
6.1.4. IP adrese;
6.1.5. Veiktā servera pieprasījuma laiks.

Gadījumā, ja Lietotājs nevēlas, lai Google Analytics apstrādā attiecīgās Personas datus, uzstādot Google Analytics Opt-out programmu savā ierīcē, Lietotājs šādu sīkdatņu izvietošanu un analīzi var apturēt. (Google Chrome Opt-out rīks pieejams:  https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en) 

 

6.2. Facebook Pixel

Interneta vietne izmanto “Facebook Pixel” šādiem nolūkiem:

6.2.1. Atkārtota mārketinga nolūkiem. Facebook Pixel ļauj iespēju LALUNA izvietot reklāmas vietnē Facebook un tās rādīt Lietotājiem, ja tās sakrīt ar Lietotāja interesēm. Šādi LALUNA ir spējīgs rādīt reklāmas tikai tiem Lietotājiem, kuriem tās ir interesējošas, kā arī veidot personalizētus piedāvājumus, balstoties uz Lietotāja interesēm.
6.2.2. Mērķis ir nodrošināt, ka Facebook reklāmas atbilst potenciālajām Lietotāju interesēm. Ar Facebook Pixel palīdzību, mēs spējam izsekot reklāmu efektivitātei un iegūstam statistiku tirgus izpētes nolūkiem. Statistikas dati arī atspoguļo to, vai Lietotājs ir apmeklējis LALUNAInterneta vietni uzklikšķinot uz konkrētās Facebook reklāmas.

Saistībā ar šādu mārketinga rīku izmantošanu, Lietotāja pārlūkprogramma automātiski izveido tiešu savienojumu ar Facebook serveri tiklīdz Lietotājs ir piekritis sīkdatņu izmantošanai. Ar Facebook Pixel integrācijas palīdzību, Facebook saņem informāciju par to, ka Lietotājs ir apmeklējis Interneta vietni caur Facebook reklāmu. Ja Lietotājs ir reģistrēts Facebook lietotājs, Facebook šo darbību var piesaistīt Lietotāja Facebook profilam. 

Šo datu apstrādi Facebook veic saskaņā ar Facebook privātuma politiku. Sīkāku informāciju par Facebook Picel un tā funkcionalitāti iespējams lasīt Facebook sadaļā “Palīdzība”.

Facebook pielāgotās auditorijas funkciju iespējams deaktivizēt Sīkdatņu iestatījumos Lietotājiem, kuri pierakstījušies savā Facebook profilā: https://www.facebook.com/settings/?tab=ads#

 

7. Saites uz citām vietnēm un sociālie tīkli
7.1. LALUNA Interneta vietnē var tikt izvietotas saites, kas ved uz citām interneta vietnēm. LALUNA nekontrolē un nav atbildīga par saturu, ko nodrošina trešās puses tīmekļa vietne vai Personas datus, kurus ievāc trešās puses interneta vietne. Ņemot vērā, ka LALUNAizmanto šādus sociālo mediju tīklus:
7.1.1. Facebook;
7.1.2. Instagram.
7.2. Informējam, ka dodoties uz iepriekšminētajām un citām saitēm, Datu subjekta Personas datu apstrādei tiek piemērota šo trešo pušu Personas datu apstrādes politika. Lūgums iepazīties ar trešo pušu privātuma politikām attiecīgās vietnes sadaļā par privātumu.

8. Sīkdatņu atspējošana:
8.1. Lietotājam ir tiesības kontrolēt, cik sīkdatņu tiek izvietotas uz Lietotāja ierīces, proti, Lietotājs ir tiesīgs atspējot to intetneta vietnes sīkdatņu izvietošanu, kuras nodrošina funkcijas, kas nav saistītas ar interneta vietnes pamata darbību nodrošināšanu jeb obligātās sīkdatnes.
8.2. Informācija par sīkdatņu atspējošanu, iespēja pielāgot iestatījumus, atļaut vai liegt sīkdatņu izvietošanu pieejama LALUNA interneta vietnes www.laluna.lv sīkdatņu paziņojumā apmeklējot vietni.